Szörényi Levente Bródyról: Helyette is szégyenkezem!

A két egykori barát nagyon összeveszett!

Szörényi Levente, az Illés és a Fonográf zenekar egykori énekese, gitárosa tabudöntögető interjút adott a Mandiner hetilapnak, amelyben éles kritikával illette egykori szerzőtársát, Bródy Jánost is. Ízelítő ma megjelent hetilapunkból. 

A Mandiner hetilap csütörtöki számában Szörényi Leventével készített nagyinterjút Joó István.

Ebben az SZFE körül kialakult botrányt Szörényi az 1990-es, SZDSZ-es taxisblokádhoz hasonlítja, és szégyelli, hogy zenésztársa is beállt a sorba, amikor felvonulási indulót írt a barikádozó hallgatóknak. „Bródy akcionizmusát, amelyről képtelen még hetvennégy évesen is leszokni, nem tudom védelmembe venni” mondja Szörényi, majd folytatja:

Bródy az SZFE-s szerepvállalással eddig nem látott mélységekbe »pengette le« magát.”

A „szabad ország, szabad egyetem” jegyében tüntető hallgatóknak írt csasztuskájával szégyent hozott magára és közös életművük jó részére, beleértve az István, a királyt – véli.


 

Nemzedékek óta probléma, hogy az SZFE nemhogy színésznagyságokat, de közepes tehetségeket sem ont magából, mondja Szörényi, ezért még iritálóbb az a gőg, ami a tiltakozókat fűti: „ha nem az ő kezükben van az uralom, akkor mindenre képesnek kell lenni.”

Az interjúban előkerülnek múltbeli dolgok is, például egy 1981-es zenészkonferencia jegyzőkönyve, amelyben az ott felszólaló Bródy János Tóth Dezsőnek, a hírhedt kommunista művelődési miniszterhelyettesnek és Lendvai Ildikónak, a KISZ KB kulturális osztályvezetőjének tett hitet az együtt haladás mellett, elhatárolódva az alternatív zenekaroktól.

Szörényi erről így szól: „Nem csodálkozom, hogy ez a jegyzőkönyv most válik közismertté. A dokumentum hiteles. Ott ültem én is azon a tatai könnyűzenei konferencián, ahogy az egész zenésztársadalom az újoncokkal együtt; raportra voltunk hívva.

Bródy ott tényleg elárulta az akkori új hullámot.”

Ekkor szégyenkezett először miatta és helyette, meséli Szörényi.

Arra a kérdésre, hogy annak idején miért nem az SZDSZ felé orientálódott, mint Bródy, a származásával felelt: a felmenői a történelmi középosztályhoz tartoztak, ezért is rokonszenvezett a demokrata fórummal. És noha az első szabadon választott kormány vezető pártjának logóját ő tervezte, az Antall-kormány alatt, ahogy korábban és később sem, nem lett pártdalnok. Míg Bródy fel-fellépett az SZDSZ kampányában, teszi hozzá.

Szó kerül még napjaink világpolitikájáról, az emberiség ellen harcoló globális elitről, a Black Lives Matter jelenségről és az amerikai elnökválasztásról is. Amerika térdre kényszerítését Szörényi meglepőnek tartja, szerinte ez történik a szemünk láttára. „Kennedy meggyilkolásával kezdődött, mert megpróbált belenyúlni a deep state dolgaiba. Trumpot, aki ellen négy éven át hőzöngött a világmédia fősodra, már le se kell lőni, szavazástechnikai trükkökkel kiszorítják” – hangzik az igen erős megállapítás.

Szörényi Levente úgy véli, a kelet-európai bolsevizmus áttette a székhelyét nyugatra, és Amerikában már győzni látszik,

míg itthon az Orbánt mindenáron eltakarítani kívánók SZDSZ-módra kiáltoznak nyugati „segítségért”.

www.magyarnemzet.hu

 

 

Megjegyzések

  1. Nagyon-nagyon szomorú... Szörényinek igaza van, Bródy rossz oldalra állt. Kár érte.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Nem rossz oldalra állt, csak ez az Ő véleménye, ezt kell tisztelni. Nem ellenség csak más a véleménye.

      Törlés
    2. Tévedsz,bródy megveti a magyarságot,eltörölné a föld színéről is.Mit lehet ezen megérteni? Miközben rajtunk élt,él? Bródyt csak megvetni és mélységesen szégyellni lehet.

      Törlés
  2. Kifordult magából, Szörényi leírta, de mi is ......

    VálaszTörlés
  3. Én is teljesen egyet értek Szörényivel! Sajnálom Bródit,hogy a másik oldalra állt! Pedig srác koromban nagyon szerettem őket! Én 72 éves vagyok egy korosztályból vagyunk! Sokra vihették volna!

    VálaszTörlés
  4. Igaza van a Leventének! A Bródy arra lengedezik mindig,amerre a szél fújdogál, ahonnan népszerűséget,több pénzt remél.Ő is és a Koncz Zsuzsa is abbahagyhatná a hiszti-keltést! Kár!-mert annak idején nagyon szerettem hallgatni őket.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. A Zsuzsika is rossz társaságba keveredett az első férjével. Az apósa az a Boldizsár Iván volt, aki élet-halál ura volt és Kádár elvtárssal és Péter Gábor elvtárssal és a többivel dorbézolgatott az elkobzott budai villákban. Mind ott lakott a Vérhalom tér közelében egy kupacban. Jobb, ha Zsuzsika is hallgat, aki Bródy cimbije és együtt óbégatnak. (Remélem, hogy nem fognak letiltani, mert a Bródyról írtam nem éppen hízelgőt és letiltottak a faszbukról.) Azt hiszik, hogy akkor meg fog változni a véleményem róluk. Hát nem.

      Törlés
  5. Ha én zàszló volnék
    Sohasem lobognék
    Mindenféle szélnek
    Haragosa volnék...

    VálaszTörlés
  6. De jó hogy rögtön a torkának ugrik mindenki,azért azt hiszem sok sok maradandót alkotott ne feledjük el.Szörényit is szerettem jó zenét csináltak de Bródy nélkül nem .

    VálaszTörlés
  7. Ne keverjük össze a tehetséget a szerepvállalással. Közös alomból indultak, de származásuk, és neveltetésük miatt eltávolodtak a nézeteik. Amit letettek az asztalra, azt közösen tették. Amit most tesznek az asztalra az már egyéni értékeket képvisel.

    VálaszTörlés
  8. Szörényivel értek egyet. Nekem is csalódás volt Bródy, amikor akciózott azokkal a soros csicskákkal.

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése